Eko marka

Czy wiesz, że jesteśmy marką przyjazną środowisku?

Zacznijmy od opakowań

Nasze opakowania dla mniejszych i lżejszych produktów są wolne od plastiku. Mniejsze produkty pakujemy w papierowe torby, a maty przewiązujemy naturalnym sznurkiem. Zachęcamy również do ponownego wykorzystania naszych kartonów. W cięższych produktach, np. kitchen helperach zdecydowana większość wypełnień kartonów pochodzi z odzysku albo jest papierowa, biodegradowalna lub przeznaczona do recyklingu. Musimy je dodawać do zamówień, bo podczas transportu różne rzeczy mogą się z paczką dziać, a takie wypełnienie jest ochroną dla produktów. Jeżeli w środku pojawia się plastik, to też jest z odzysku, najczęściej z naszych własnych zamówień. Minimalizujemy w ten sposób ilość odpadów i ograniczamy do minimum wszystko, co ma być tylko ozdobne. Stawiamy na praktyczność i troskę o środowisko :) 

Papier z recyclingu

Używamy papieru z recyklingu gdzie tylko się da:
• do instrukcji składania naszych produktów,
do drukowania materiałów związanych z organizacją firmy,
taśma, której używamy do pakowania, jest z papieru z recyklingu,
no i oczywiście nasze naklejki też są z papieru recyklingowanego.

Można to podsumować tak: jeśli jest taka możliwość, korzystamy z materiałów z recyklingu.

 

Wykorzystujemy wszystkie skrawki i odpady z naszej produkcji

Resztki materiałów są dla nas inspiracją do tworzenia nowych produktów. Zobacz: 
wycinki z Króliczka Pomocniczka zainspirowały nas do stworzenia układanki Twórczy Żółw,
resztki z mat to inspiracja dla toreb, plecaków i opasek,
a cała kolekcja akcesoriów z chusty jest szyta ze skrawków (te akurat kupujemy, ale i tak się nie marnują).

Działania, które podejmujemy na co dzień

Nasza troska o środowisko jako KiddyMate nie wzięła się znikąd. Codziennie staramy się podejmować takie decyzje, które mają jak najmniejszy wpływ na środowisko. 
Kluczem jest produkowanie jak najmniejszej ilości odpadów, czyli używanie produktów wielorazowych, np. pieluch, naturalnych ściereczek, wacików kosmetycznych.

Ograniczamy również użycie plastiku, więc korzystamy z pojemników na wodę, a na zakupy zawsze zabieramy własne torby, również te na warzywa i owoce. Mamy też własny kompostownik.



Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień