Jak powstają nasze produkty

Załóżmy, że składasz zamówienie w naszym sklepie. Co się dzieje dalej? Jak wygląda proces produkcji?

Najpierw oczywiście dostajemy powiadomienie o nowym zamówieniu. Chwilę się cieszymy we wspólnym gronie, a potem zabieramy się do pracy.

1. Maty dla dzieci (kliknij)
2. Produkty ze sklejki (kliknij)

Maty dla dzieci

Najpierw wybieramy wzory, które pojawiły się w zamówieniu. Jeśli nie mamy gotowych wyciętych kwadratów z rolki materiału, to zaczynamy od ich wycięcia. Następnie je pierzemy, suszymy oraz prasujemy. Potem wycinamy dna do mat, czyli materiał z tyłu, oraz odpowiedni otwór na zamek.

Tutaj gotowe maty czekają na wysyłkę

Wycięte, wyprane i wyprasowane materiały, gotowe do uszycia

Potem następuje czas szycia - wszywamy zamek oraz łączymy (zszywamy) ze sobą wzór maty oraz jej dno. Szykujemy również rzepy - tniemy je na kawałki o odpowiedniej długości i doszywamy materiał antypoślizgowy. Na koniec doszywamy metki, przewracamy maty (szyjemy zawsze na lewej stronie) i przeprowadzamy kontrolę jakości. Do środka materiału wkładamy wypełnienie, czyli termoizolującą piankę.

Szycie, szycie, jest nowelą

Cała rodzina pracuje :D

Sterta wyciętych pianek do mat

Zdarzają nam się też różne wypadki. Np. Asia jest mistrzynią w łamaniu igły w maszynie :D

A rzepy kleją się do wszystkiego i czasem trudno nam nimi zapanować...

Ostatni etap to przygotowanie maty do wysyłki. Matę wraz z rzepami pakujemy do kartonu. Owijamy ją sznurkiem jutowym, żeby nie przemieściła się podczas transportu. Dodajemy instrukcję składania maty, podziękowania oraz kolorowankę dla Twojego dziecka. Zamawiamy kuriera, wysyłamy i z niecierpliwością czekamy na potwierdzenie, że nasza mata jest już w Twoich rękach.

Najprzyjemniejszy etap to pakowanie :)

Główna kierowniczka nadzoruje wszystkie prace

Produkty ze sklejki

Zaczynamy od wycięcia z płyty (sklejki liściastej) wybranego przez Ciebie produktu w zaprzyjaźnionym zakładzie meblarskim. Robimy to za pomocą piły panelowej. Następnie wycinamy i wiercimy na CNC, co zapewnia nam precyzyjność i dokładność wszystkich elementów.

Szykujemy płyty sklejki do cięcia

Wycięte płyty czekają na kolejny etap prac

Tutaj wycinają się Króliczki

W następnym etapie przewozimy produkt do naszego warsztatu, gdzie frezujemy zaokrąglone brzegi wszystkich elementów. Następnie szlifujemy całą powierzchnię produktu oraz ręcznie dopracowujemy wszystkie elementy.

Już prawie wycięty Króliczek

Wycinania ciąg dalszy

Jeszcze trochę...

Wycięte podesty czekają na szlifowanie

Króliczki i MaRysie też czekają na swoją kolej

Teraz trzeba to wszystko szlifować...

Kolejny etap to malowanie, ponowne szlifowanie, malowanie kolejnej warstwy i kolejnej. A kiedy wyschnie, obracamy na drugą stronę i znowu malujemy. Malowanie każdego elementu na gotowo trwa ok. 4 dni.

Każdy element jest ręcznie szlifowany, Łukasz bardzo dba o szczegóły :)

Teraz czas na malowanie

U nas nic się nie marnuje - z odpadów płyt tworzymy kolejne produkty

Potem przeprowadzamy kontrolę - jeżeli widzimy jakieś błędy materiału, to ponownie malujemy lub szlifujemy. Jeżeli tych błędów nie da się naprawić, to produkt wędruje do outletu.
Ostatni etap to przygotowanie produktu do wysyłki. Pakujemy i owijamy dokładnie każdy element cienką pianką. Dorzucamy instrukcję złożenia i użytkowania, podziękowanie oraz kolorowankę z odpowiednim zwierzakiem. Zamawiamy kuriera, wysyłamy i z niecierpliwością czekamy na potwierdzenie, że nasz produkt jest już w Twoich rękach.

A tutaj suszarka na Króliczki i MaRysie

Zwierzaki we wszystkich kolorach tęczy (prawie)

Jeszcze schną

A tutaj 2 najpopularniejsze kolory Króliczków

Spakowane Króliczki i MaRysie, gotowe do przekazania kurierowi

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień