książka o emocjach dla dzieci rózia

Rózia i kolorowe emocje

45,00 zł

• opisuje 8 najczęstszych emocji za pomocą ciekawej historii Rózi
tłumaczy dzieciom emocje i jak je rozpoznać
dostarcza rodzicom wskazówek, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach
• dla dzieci w wieku 3-6 lat
92 strony ilustrowanej i rymowanej opowieści
• autorki: Katarzyna Ogonowska (tekst) i Joanna Czarnecka (ilustracje)
• wydawnictwo Parasolka
• twarda oprawa


Ilość
0

Książka dla dzieci, które uczą się poznawania emocji

Historia Rózi to książka o emocjach dla przedszkolaków. Rózia to bohaterka, z którą łatwo dziecko może się utożsamić - biega po błocie, ma zdarte spodnie i poznaje świat. Jak każde dziecko doświadcza emocji, nie tylko tych przyjemnych. Książka przedstawia 8 najczęściej występujących emocji: lęk, zdziwienie, złość, radość, miłość, obrzydzenie, wstyd i smutek. Każda z nich występuje w kontekście - sytuacji, której może doświadczyć każde dziecko, np. wyprowadzka, konieczność założenia kasku czy próbowania nowych, nieznanych potraw. Emocje są nazwane, a dziecko dowiaduje się również, w jaki sposób je rozpoznać oraz jak sobie z nimi radzić. Książka pokazuje, że każde emocje są ważne, również te mniej przyjemne.

ksiażka o emocjach dla dziecka
ksiażka miniporadnik dla rodzica o emocjach

Miniporadnik dla rodziców

Ta książka o emocjach dla dzieci jest również świetnym miniporadnikiem dla rodziców. Wraz z nią otrzymujesz takie gotowe historie, dzięki którym możesz tłumaczyć dziecku złożony świat emocji. Dowiesz się również, jak pomóc dziecku radzić sobie z trudnymi emocjami - jak opanować złość czy jak radzić sobie ze smutkiem. Historia Rózi może również być dla Ciebie takim wstępem do rozmawiania o emocjach. A te rozmowy są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju psychicznego dziecka. Książka jest napisana z poszanowaniem emocji dziecka oraz jest pełna wrażliwości i uważności na emocje. Została skonsultowana z psychologami.

Piękna i rymowana historia

Historia Rózi to książka na dłuższe czytanie. Ma aż 92 strony, więc przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Napisana jest prostym językiem oraz się rymuje - łatwo i przyjemnie czyta się na głos, i pewnie równie przyjemnie słucha.

ksiażka o emocjach dla przedszkolaka
ksiażka o emocjach dla 4-latka

Wydanie, które jest dziełem samym w sobie

“Rózia i kolorowe emocje” to, jak mówią jej autorki, małe dzieło sztuki. Książka zawiera piękne ilustracje, które obrazują całą historię. Ilustracje przyciągają uwagę dziecka - może ono nawet samo przeglądać książkę, bez czytania. Książka jest wydana w twardej oprawie.

14 Przedmioty

Specyficzne kody

Rózia i kolorowe emocje

45,00 zł