Gdzie trzymać rysunki dziecka?

Jaka jest jedna z najbardziej popularnych dziecięcych zabaw? Rysowanie! Ma mnóstwo zalet – rozwija wyobraźnię i kreatywność, ćwiczy motorykę małą, no i może zająć dziecko na dłużej nić 5 minut. Przy okazji dziecko tworzy mnóstwo swoich pierwszych dzieł sztuk. No właśnie… i tu pojawia się pytanie. Co robić z tymi wszystkimi rysunkami, które są dosłownie wszędzie – na podłodze, na blacie, na stole, gdzie tylko jest miejsce. Gdzie trzymać rysunki dziecka? Przyjrzyjmy się kilku sposobom na przechowywanie rysunków.

Szafy i półki

To chyba najprostsze rozwiązanie, które często przychodzi do głowy jako pierwsze. I najbardziej praktyczne – pewnie masz już w domu jakąś szafę albo półkę, w któej możesz przechowywać rysunki dziecka. Problem robi się, kiedy jest ich dużo. Bo przecież dziecko, które jest w szale tworzenia, potrafi stworzyć naprawdę dużo rysunków. I taka szafa czy półka może się bardzo szybko zapełnić. To z kolei może zmuszać do robienia selekcji. I spróbuj wytłumaczyć dziecku, że np. ten rysunek z kotem trzeba wyrzucić. Powodzenia. Innym minusem szaf jest to, że arcydzieła Twojej pociechy są schowane. Gdyby dziecko chciało zobaczyć je jeszcze raz czy coś porównać, to musi szukać.

Rysunki dziecka w kartonach i innych pojemnikach

Te, podobnie jak szafy czy półki, mają skończone miejsce, co znowu zmusza do selekcji. Potrzebują też dodatkowego miejsca, np. w szafie. W nich rysunki też są schowane i nie mogą być podziwiane. Ale też kartony są najbardziej praktyczne i najłatwiejsze do zorganizowania.

Lodówka i tablice do powieszenia

Lodówka to kolejne proste rozwiązanie na eksponowanie dziecięcych rysunków. Pewnie i tak masz ją w domu, wystarczy kupić magnesy i można przyklejać co się chce. Tablice na ścianę też łatwo zorganizować. Problem natomiast jest taki, że tak nie zmieścisz zbyt dużo prac. Ile zmieści się rysunków na lodówce? Pewnie kilka. Na tablicy to zależy od jej wielkości, ale przecież każdy musi być widoczny. A gdyby jeden był na drugim, to trudno byłoby im się trzymać. Największy plus? Rysunki mogą być podziwiane przez cały czas.

Ramka na rysunki dziecięce

To rozwiązanie, które łączy w sobie najlepsze cechy wszystkich wymienionych wcześniej pomysłów na przechowywanie dziecięcych rysunków. Taka ramka może być całkiem pojemna, no i arcydzieła mogą spełniać swoją rolę – być podziwiane. Możesz też uczyć dziecko zarządzania tymi rysunkami, czyli takiego ich układania, by co jakiś czas wymieniać ten pierwszy rysunek, żeby nie oglądać cały czas tego samego. Taka ramka zajmuje też mniej miejsca niż np. tablica ścienna. Minus? Miejsce też może być ograniczone, no i można podziwiać tylko jedno dzieło.

na ścianie wisi ramka z rysunkami dziecka, dziewczynka koloruje przy biurku

Rozwiązanie

Naszym zdaniem nie ma jednego rozwiązania na przechowywanie dziecięcych rysunków. Dlatego najlepiej będzie połączyć kilka z nich :). Przyda się ramka na rysunki do powieszenia na ścianę, bo dzięki niej można podziwiać wybraną pracę, no i dziecko może samodzielnie z niej korzystać. Inne ważne dzieła można przyczepić na lodówkę. Przyda się też karton czy szafa, by wkładać tam te zapomniane prace.

na ścianie wisi drewniana ramka z kolorowanką dziecka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń na górę