Jaki worek plecak? 6 cech, na które musisz zwrócić uwagę

Worek plecak to bardzo sprytny wynalazek. Nie jest tak sztywny i duży jak klasyczny plecak, nie jest tez zwykłym workiem, który ni to na plecy, ni do ręki. Po prostu łączy najlepsze cechy obu. Ale jak wybrać taki, który będzie służył nam długo i praktycznie? Gdzie znaleźć taki, który będzie się wygodnie nosiło i do którego dużo włożę? Poznaj 6 cech, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem workoplecaka.

1. Z kieszeniami w środku

Jeśli szukasz praktycznego worka plecaka, musisz zwrócić uwagę, czy ma w środku kieszenie. Może to się wydaje oczywiste, ale to ważna cecha, no i nie wszystkie workoplecaki je mają. A tak to przynajmniej masz gdzie włożyć najważniejsze rzeczy i, co jeszcze istotniejsze, wiesz, gdzie ich szukać – np. portfela przy kasie czy telefonu, gdy chcesz zrobić ładne zdjęcie przechodzącemu obok kotu. Im więcej tych kieszeni, tym lepiej – tak żeby zmieścił się i portfel, i klucze, i telefon, i np. jakiś batonik. W każdym razie to, co uważasz za najważniejsze.

plecak worek z grubymi sznurkami

2. Pojemny

Ile można zmieścić do worka plecaka? No to zależy. Ale pewnie przyda Ci się taki, do którego zapakujesz wszystko, co potrzebne na plażę. Albo takie małe/średnie zakupy. Albo taki piknik. Czyli generalnie potrzebujesz tak 2-3 kg udźwigu i jakieś 10-15 litrów pojemności. Bo więcej, to już pomieści taki klasyczny plecak, ale nie o nim tu mowa.

dziecko nosi worek plecak ze skrawków chust

3. Wodoodporny

Dlaczego potrzebujesz wodoodpornego workoplecaka? Bo z pogodą to nigdy nie wiadomo. Niby świeci słońce, ale za chwilę i tak może zacząć padać. Nie wspominając o letnich burzach czy zimowych śnieżycach. A w takim worku plecaku to często nosisz ważne przedmioty, które nie powinny zmoknąć. Postaw więc na taki, któremu deszcz i śnieg nie są straszne. Sprawdź, czy worek, który Ci się spodobał, ma warstwę wodoodporną. To niekoniecznie musi być ta najbardziej zewnętrzna warstwa. Niektóre plecaki mają w środku dodatkową warstwę, która ochroni wnętrze Twojego plecaka przed wszędobylską wodą.

worek plecak z kieszeniami

4. Z wygodnymi rączkami

Jedną z największych zalet plecaków jest to, że mają wygodne szelki, dzięki którym można dźwigać w nich wiele kilogramów, albo np. taki bagaż podręczny. A jak to wygląda w przypadku workoplecaków? Zdarzają się mało wygodne rączki, przez które użytkowanie jest mało przyjemne. Zwróć więc uwagę, czy worek plecak, który Ci się spodobał, ma wygodne rączki. Jak to sprawdzić? Najlepiej wizualnie i po informacjach od producenta. Jeśli widzisz, że rączki są cienkie, to raczej nie będą wygodne. Ale jeśli są grubsze i np. z grubszej bawełny, to jest duża szansa, że będą wygodne dla Twoich ramion nawet po kilku godzinach noszenia pełnego workoplecaka.

worko plecak dla dziecka z grubymi sznurkami

5. Stylowy

Cóż, wygląd ma znaczenie. A co rozumiemy pod pojęciem “stylowy”? Przede wszystkim taki, który będzie do Ciebie pasował. A może taki, który będzie się jakoś wyróżniał? To wszystko zależy od Ciebie, ale nie zapomnij zwrócić uwagi na styl, fason, kolor czy materiał workoplecaka.

6. Z materiałów zero waste

Ostatnia cecha, o któej warto wspomnieć, to kwestia zero waste. A właściwie materiałów, z których wykonany jest Twój wybrany worek plecak. Jeśli zależy Ci na możliwie jak najmniejszym wpływie na środowisko, wybierz taki workoplecak, który jest zrobiony np. ze skrawków innych materiałów albo z materiałów recyklingowanych. Wiadomo, że taka produkcja zawsze ma jakiś wpływ na środowisko, ale przynajmniej mniejszy niż plecak z całkowicie nowych materiałów. Warto też postawić na mniejszego producenta – mała lokalna firma ma znacznie mniejszą produkcję niż duża korporacja, więc też ma mniejszy wpływ na środowisko.

plecak worek z kieszeniami

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaki worek plecak wybrać. Dzięki temu Twój wybór będzie bardziej świadomy, przemyślany, a wybrany przedmiot będzie miał szansę służyć Ci znacznie dłużej.

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z naszym wodoodpornym workoplecakiem uszytym ze skrawków chust – do wyboru masz niepowtarzalne i dostępne zazwyczaj w 1 sztuce wzory, pastelowe lub nieco bardziej kolorowe. Odwiedź nasz sklep i znajdź coś dla siebie.

worko plecak pastelowy jasny
worek plecak niebieski w kratkę
worek plecak w kratkę

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń na górę