Opaska na głowę – dlaczego warto ją nosić latem?

Zakrywanie głowy zimą to sprawa oczywista – wychodzisz na zewnątrz, zakładasz czapkę. Dlaczego? Bo jest po prostu zimno (nawet podczas ostatnich pseudozim).Wiesz, że jeśli wyjdziesz bez czapki, to możesz się przeziębić. I koniec. A latem? Tu już jest trochę trudniej, bo, po pierwsze, nakrycia głowy powodują, że jest jeszcze bardziej gorąco, a po drugie – czy ja będę dziwnie wyglądać w tym kapeluszu/czapce/opasce? Jak widzisz, są powody, żeby nie nosić nakrycia głowy latem. Naszym zdaniem jest więcej powodów, dla których warto nosić opaskę na głowę latem. Czytaj dalej.

opaska bawełniana na lato
Dlaczego warto nosić opaskę na głowę?

Opaska na głowę – ochrona przed udarem

Opaska na głowę chroni przede wszystkim przed słońcem. Nawet jeśli kochasz to uczucie, gdy promienie słoneczne otulają Twoją skórę, to nie uciekniesz przed ich zgubnym wpływem. Podczas upałów nietrudno o udar słoneczny. Tym, którzy nie znają tego uczucia, uświadamiamy, że to nie żarty. Chyba nie chcesz spędzić wakacji lub pięknego letniego dnia z silnym bólem głowy, gorączką, wymiotami, a nawet utratą przytomności? Opaska Cię przed tym ochroni.

Opaska na głowę – ochrona przed zasłabnięciami

Opaska na głowę to również świetne rozwiązanie dla osób, które słabo znoszą upały. I nie chodzi tu o udary – są osoby, które w pewnych temperaturach po prostu nie egzystują – robi im się słabo, mdleją, mają mroczki przed oczami. Na podstawie własnych doświadczeń wiemy, że jest na to sposób. Wystarczy pić dużo wody i obowiązkowo nosić nakrycie głowy. Może to nie sprawi, że podczas upałów będziesz czuć się niczym młody bóg, ale na pewno pomoże Ci przetrwać gorące dni w stanie co najmniej znośnym. A to miła odmiana nie zastanawiać się, czy ktoś będzie Cię ratował, jeśli zasłabniesz w miejscu publicznym.

opaska na głowę bawełniana dla mamy i dziecka

Opaska na głowę – ochrona przed wiatrem

Nie lubisz wiatru? Noś nakrycie głowy! To również kolejne z naszych doświadczeń. Ból głowy może mieć wiele przyczyn, a jedną z nich może być przebywanie na zewnątrz, gdy wieje wiatr. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy jesteś nad morzem. Chcesz napawać się subtelnym zapachem jodu unoszącego się w powietrzu. A kiedy inni zachwycają się delikatnym lub silnym dotykiem morskiej bryzy na twarzy, Ty cierpisz katusze z powodu coraz bardziej przygniatającego bólu głowy. Czy to kadr z Twojego życia? Skończ ten koszmar – noś nakrycie głowy.

Z wiatrem jest jeszcze jedna sprawa – bardzo lubi kraść kapelusze. Choć są one szykowne i stylowe, to jednak wiatrowi nie dadzą rady. Spróbuj więc wiązanej opaski na głowę.

Modny dodatek do letnich stylizacji

Przejdźmy do kwestii bardziej materialnych – opaska na głowę to po prostu idealne dopełnienie letniej stylizacji. Ty wybierasz styl – lata 20., 70., 80., a może pin-up? Wybierz taką opaskę, którą możesz dowolnie zawiązać i ruszaj podbijać świat!

Bezpieczny gadżet dla dziecka

I ostatnia sprawa – opaska na głowę to również bezpieczny gadżet dla dziecka. Kiedy jest w nowym miejscu, może łatwo się oddalić, goniąc z ciekawością za barwnym motylem czy kolorową piłką. Dzięki opasce łatwo je znajdziesz. A tego gadżetu dziecko nie zdejmie tak łatwo jak kapelusz czy czapkę. Inna sprawa przekonać je do noszenia opaski. A jeśli znajdziesz opaskę, która będzie pasowała dla matki i dziecka, to wspaniale! Pomyśl, jak pięknie będziecie wyglądali razem na zdjęciach 🙂

Teraz już wiesz, dlaczego warto nosić opaskę na głowie, szczególnie podczas upałów. Ruszaj na zakupy! Może zainteresuje Cię ta bawełniana opaska?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń na górę