Sprytne gadżety, o których warto pamiętać w czasie podróży

Do każdej podróży, dłuższej lub krótszej, trzeba się dobrze przygotować. Wiedzą o tym szczególnie rodzice, którzy nawet do parku muszą zabrać ze sobą torbę pełną pieluszek, jedzenia, wody, podkładki do przewijania, misia i wiele innych rzeczy. Przedstawimy Ci to, co, naszym zdaniem, jest niezbędne, a może nie tak oczywiste, zarówno podczas krótkich wypadów, np. do lasu, jak i dłuższych, np. na zagraniczne wakacje. Czytaj dalej.

gadzety-podrozne
Poznaj gadżety idealne na wakacje

Wiązana opaska na głowę

Niezbędny gadżet zarówno podczas wyjazdów w miejsca z wysoką temperaturą, jak i do miejsc, gdzie nie jest tak ciepło, ale silnie wieje. Nakrycie głowy jest niezbędne, gdy temperatura przekracza 28 stopni. Kapelusz jest bardzo stylowy, ale, po pierwsze, czasem nie ma niego miejsca (spróbuj go upchać w bagażu podręcznym), a po drugie – gdy mocno wieje, to możesz go szukać w sąsiednim mieście. 

Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto nosić opaskę na głowę latem.

Dlatego proponujemy opaskę na głowę. Jeśli jest wiązana, to możesz ją dowolnie dopasować do swojej głowy oraz zawiązać tak, żeby Ci było w niej wygodnie. Polecamy szczególnie opaskę z bawełny – to naturalny, oddychający materiał, który mogą nosić dzieci.

Rada: Jeśli na zewnątrz jest wyjątkowo gorąco, np. 30 stopni, namocz opaskę w wodzie, będzie Cię dodatkowo chłodzić.

opaska-na-glowe-wiazana
W bawełnianej opasce znacznie łatwiej przeżyć upał

Wygodny wodoodporny plecak

Czy wyobrażasz sobie wyjazd bez wygodnego plecaka? To podstawa! Najlepszy jest taki z kieszeniami, dzięki którym szybko znajdziesz portfel, telefon czy chusteczki (albo pieluchę dla dziecka). Przyznaj, ile razy w życiu spotkał Cię niespodziewany deszcz? Dlatego właśnie plecak wyjazdowy powinien być wodoodporny, bo nigdy nie wiesz, gdzie możesz zmoknąć.

Kolejny ważny przymiot to wygodne rączki. Podczas wycieczek zazwyczaj nosisz taki plecak przez wiele godzin, więc rączki wrzynające się w ramiona to zdecydowanie nie jest coś, co chcesz zapamiętać z podróży. Pamiętaj, że nie tylko szerokie rączki są wygodne, te ze sznurka też. Zwróć uwagę, by ten sznurek był gruby i bawełniany. 

placeak-worek-wodoodporny
Wodoodporny plecak sprawdzi się też na plaży

Ostatnia rzecz to design. Powiedzmy sobie szczerze – zdjęcia robione, gdy idziesz pięknym zboczem, a przed Tobą roztacza się piękny widok zawsze robią wrażenie. A jeśli masz do tego stylowy plecak, to tym bardziej. Wybierz więc plecak, który będzie wodoodporny, praktyczny i stylowy.

Na krótsze wyjazdy możesz też wybrać klasyczny plecak z bawełny.

Wiązane maseczki (jeśli wyjeżdżasz w czasie zarazy)

Jeśli przyjdzie Ci wyjeżdżać w czasach pandemii (a nie wiemy, jak długo ten stan potrwa), to musisz się zaopatrzyć również w maseczkę. Nie jesteśmy wirusologami, więc nie będziemy poruszać kwestii, czy maseczki są skuteczne, czy nie. Wiemy za to, że w środkach publicznego transportu, nie tylko w Polsce, należy je nosić. 

Podczas dłuższego noszenia polecamy Ci szczególnie maseczkę wiązaną. Taka na gumki jest wygodna podczas szybkiego wyjścia do sklepu czy przejazdu tramwajem. Kiedy jednak nosisz maseczkę dłużej niż godzinę, np. podczas podróży pociągiem czy samolotem, to gumki zaczynają mocno uwierać za uszami, a nawet odciskają się na twarzy. Wtedy znacznie wygodniejsza jest maseczka wiązana, którą możesz dopasować do twarzy i swobodnie zawiązać na głowie. A jeśli zadbasz o jej wesoły wzór, to zwrócisz na siebie uwagę współpasażerów, a ich reakcja i spojrzenia mogą być bezcenne.

maseczka-wiazana
Wiązana maseczka w kotwice idealna do samolotu

Oczywiście gadżetów przydatnych podczas wyjazdów jest znacznie więcej. Warto zabrać ze sobą latarkę, scyzoryk, kurtkę przeciwdeszczową, buty do pływania, itp. Nie zapomnij jednak o najważniejszym – dobrym humorze, otwartym umyśle oraz zdrowym rozsądku :).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń na górę