Torba na lato – jaką wybrać?

Jaką torbę na lato wybrać? Taka klasyczna zimowa torba, czyli ciemna, ciężka, masywna, może nie pasować ani do pogody, ani do letnich stylizacji. Potrzebna jest więc taka dostosowana do pory roku, taka, którą możesz wziąć i na spacer, i na zakupy, i do pracy, i na plażę. Jaka powinna być taka torba na ramię? Na jakie cechy zwracać uwagę? Czytaj dalej i poznaj 5 cech idealnej torby na lato.

kolorowa torba na lato

5 cech idealnej torby na lato

  • Pojemna

Dobra torba na lato musi być pojemna. Tak żeby można było w niej zmieścić takie mniejsze zakupy, zapakować drugie śniadanie do pracy albo koc i przekąski na piknik, albo ręcznik, krem z filtrem i inne rzeczy potrzebne na plażę. Ale jednocześnie nie może być za duża, by nie można było nosić jej wygodnie na ramieniu. Najbardziej optymalna pojemność to 10 litrów. Taka nie za duża, nie za mała.

  • Z kieszeniami/przegródkami

Z pojemnością wiąże się praktyczność, a właściwie fakt, czy torba posiada kieszonki lub przegródki. Bo na pewno znasz tę sytuację – szukasz kluczy do domu albo portfela w sklepie, a za Tobą kolejka zniecierpliwionych klientów. I akurat nie możesz znalexć tego, czego potrzebujesz. No samo życie. Ale jeśli masz w środku kieszenie, to możesz włożyć do nich najwazniejsze rzeczy i koniec z nerwowym szukaniem. Zwróć na to uwagę, bo często takie zwyczajne torby na zakupy czy plażę nie mają kieszonek.

kolorowa torba damska na ramieniu
  • Wodoodporna

Dlaczego torba na lato powinna być wodoodporna? Bo wiesz, jak to jest z pogodą – w jednej chwili świeci słońce, a za chwilę nadchodzą chmury deszczowe i zaczyna padać. A nie zawsze w takiej sytuacji możesz mieć blisko do domu lub innego schronienia. Z pewnością też to, co zamierzasz nosić w torbie na lato, jest dla Ciebie ważne i szkoda, żeby się zamoczyło, np. telefon, zawartość portfela czy ulubiona książka. Zwróć więc uwagę, by taka torba miała warstwę wodoodporną. Może być nawet w środku, nie musi być to zewnętrzna warstwa. Dzięki temu będziesz przygotowana na każdą sytuację pogodową.

kolorowa torba na lato
  • Kolorowa

Lato to pora roku, która mieni się mnóstwem kolorów. Błękit nieba, zieleń drzew, czerwień róż czy fiolet lawendy. Dlaczego więc Twoja torba na lato nie mogłaby być równie kolorowa? W letnie miesiące nasze ubrania też zmieniają kolory – więcej w nich bieli niż czerni. Jest jeszcze jeden argument, dla którego warto wybrac kolorową torbę na lato. Te kolory mogą być bazą do wspomnień letniego ciepła w zimniejsze dni. Bo kto powiedział, że taką torbę możesz nosić tylko w lecie?

kolorowa torba na ramieniu kobiety
  • Z materiału zero waste

Zero waste? A czy to w ogóle ważne? Naszym zdaniem tak. Pamiętaj, że nasze codzienne wybory mają wpływ na to, jak długo będziemy się cieszyć latem, w trakcie którego da się oddychać na zewnątrz. Zakup ubrań i akcesoriów, np. torby, jest jednym z tych obszarów, w których warto postawić na zero waste, do czego gorąco zachęcamy! Sprawdź więc, czy torba, która Cię interesuje, została np. uszyta ze skrawków materiałów, które mogłyby zostać wyrzucone, albo czy te materiały pochodzą z recyklingu.

A teraz możesz się wybrać na poszukiwanie swojej idealnej torby na lato! Żeby Ci je ułatwić, proponujemy naszą torbę na lato uszytą ze skrawków chust – wodoodporną, pojemną z kieszonkami i kolorową 🙂

kolorowa torba letnia
kolorowa torba damska
kolorowa torba na ramię
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń na górę