Kitchen helper – czy warto postawić go w kuchni?

Zbliża się pora obiadowa. Czujesz już głód, więc idziesz do kuchni przygotować coś do jedzenia. Twoje dziecko podąża za Tobą niczym cień. Dajesz mu ulubionego pluszaka, żeby mogło się czymś zająć w czasie, gdy Ty będziesz krzątać się w kuchni. Działa… tylko przez 2 minuty. Dziecko podchodzi do Ciebie, kręci Ci się pod nogami i zaczyna płakać, usilnie domagając się uwagi. W tym czasie na patelni zaczyna Ci się przypalać papryka, a woda na makaron zaczyna już wrzeć. Czym zająć się najpierw? Papryką, makaronem czy dzieckiem? Gdyby tylko mieć dodatkową parę rąk…

Czy znasz tę historię z autopsji? Czy można robić cokolwiek ze spokojem w kuchni, mając małe dziecko? Można. Wystarczy użyć odpowiedniego sprzętu. Porozmawiajmy o kitchen helperze.

kicthen helper podest do kuchni dla dziecka
Kitchen helper – niezbędnik w kuchni każdego rodzica

Kitchen helper – co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje, kitchen helper to taki pomocnik w kuchni. Zbudowany jest najczęściej z drewnianych schodków i barierek na górze. Możesz postawić go przy blacie w kuchni. Dzięki schodkom Twoje dziecko może na niego wejść i zobaczyć, co takiego robisz. Może się zastanawiasz, dlaczego nie możesz postawić zwykłego krzesła i po prostu posadzić na nie swojego malucha. Z prostej przyczyny – krzesło nie ma barierek, więc jest niebezpieczne dla dziecka.

bezpieczny kitchen helper
Kitchen helper w użyciu

Od kiedy dziecko może korzystać z kitchen helpera?

Ogólnie przyjmuje się, że kitchen helper to pomocnik dla dzieci powyżej roku. Ale jeśli Twoje dziecko umie raczkować i stać z podpórką, to spokojnie możesz wcześniej umieścić podest kuchenny w swojej kuchni. Pamiętaj jednak, że bez względu na wiek nie możesz zostawiać dziecka samego na kitchen helperze. Nie zostawiaj też żadnych ostrych i niebezpiecznych przedmiotów na blacie.

To takie najważniejsze informacje. Szczegółowo omawiamy ten temat we wpisie pt. „Kitchen helper – od jakiego wieku?”.

Kitchen helper – korzyści dla dziecka i dla rodzica

Dzięki kitchen helperowi Twoje dziecko zobaczy, co robisz w kuchni oraz spojrzy na świat z góry. Nauczy się także wspinać po stopniach, więc wejście na prawdziwe schody nie będzie już dla niego problemem. Większe dzieci nauczą się prostych zadań wykonywanych w kuchni, ponieważ dosięgnięcie do blatu nie będzie już problemem. Ale uważaj! Jeśli trzymasz na blacie ciasteczka, mogą zacząć znikać w zastraszającym tempie. A jakie korzyści dla Ciebie, rodzica? Zyskasz spokój – Twoje dziecko zobaczy, co takiego robisz w kuchni lub zajmie się czymś, gdy Ty będziesz przygotowywać posiłki. 


learning tower podest kuchenny
Zróbmy pyszne ciasteczka!

Jaki powinien być dobry kitchen helper?

Jeśli zdecydujesz się na kitchen helper, to zwróć uwagę na:

  • materiał – podesty są najczęściej zbudowane z drewna lub sklejki. Zwróć uwagę na odpowiednią grubość materiału, która zapewnia stabilność i bezpieczeństwo
  • stabilność – kitchen helper nie może się chwiać. Jeśli jest zbyt wąski na dole, to może być niestabilny, zwłaszcza jeśli Twoje dziecko lubi tańczyć. Stabilny podest to taki, który jest nieco szerszy na dole
  • możliwość regulacji – to szczególnie ważne, gdy masz małe dziecko. Możesz wtedy dostosować wysokość podestu i stopni do wzrostu dziecka. Dla młodszych lepszy jest podest z dwoma schodkami, co ułatwi wchodzenie. A gdy Twoje dziecko urośnie, możesz jeden stopień usunąć
  • design – któż by nie chciał stylowego podestu, który będzie ładnie wyglądał w kuchni?

A jeśli potrzebujesz więcej informacji, przeczytaj wpis, w którym bardzo szczegółowo wyjaśniamy, jaki kitchen helper wybrać.

Kitchen helper pomoże Tobie i Twojemu dziecku. Postaw go w kuchni, a zobaczysz, ile dobrego wniesie w Twoje codzienne życie.

Wiesz już, jakie cechy powinien mieć dobry. Teraz pewnie zastanawiasz się, gdzie taki znaleźć. Sprawdź ten kitchen helper – jest regulowany, stabilny, z dobrego materiału, a do tego w kształcie królika 🙂

Masz jakieś pytania dotyczące kitchen helpera? Napisz do nas.

Zobacz również:

Kitchen helper – od jakiego wieku?

Jaki kitchen helper wybrać? 6 cech, które ułatwią Ci wybór

Dlaczego warto gotować z dzieckiem w kuchni?

Kitchen helper – zalety i wady

Czy kitchen helper jest bezpieczny?


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń na górę